شما اینجا هستید

توصیه شماره بیست

دوستای خوبم همونطری که قول داده بودم در این توصیه میخام توضیح بدم که چجوری اطلاعات مربوط به پروژتونو در این کادر وارد کنید:

این قسمت همونطوری که از اسمش پیداست مربوط به پروژه و تحقیق شماست و نوع فعالیتی که شما با این تحقیق انجام میدید رو نشون میده.در قسمت عنوان پروژه همون عنوانی که در بالای صفحه نوشتید رو یادداشت میکنید بعد از شما نوع کار پرسیده شده و سه گزینه داره:
 تحقیقات نظری در این تحقیقات اطلاعات و مواد اولیۀ تحلیل به روش کتابخانه ای گردآوری میشه و سپس با روشهای مختلف استدلال مورد تجزیه و تحلیل عقلانی قرار میگیره و ، نتیجه گیری میشه. این تحقیقات به توسعه دانش بشری و کشف روابط بین پدیده ها کمک میکنه مثل بررسی  رابطه میزان استراحت دانش آموزان با یادگیری آنها.و اکثر تحقیقات حوزه های ادبیات و علوم انسانی(روانشناسی،علوم اجتماعی و...) در این زمره جای میگیره.
تحقیقات کاربردی: این تحقیقات با استفاده از زمینه و بستر شناختی و معلوماتی که از طریق تحقیقات نظری فراهم شده برای رفع نیازمندی های بشر و بهبود و بهینه سازی ابزارها، اشیاء و الگوها در جهت توسعۀ رفاه و آسایش و ارتقای سطح زندگی انسان مورد استفاده قرار میگیره مثل تهیه پماد برای درمان بیماری های پوستی. و اکثر تحقیقات حوزه های زیستس و علوم پزشکی و هنر و معماری در این گروه جای میگیره.
تحقیقات عملی : این تحقیقات را باید تحقیقات حل مسئله یا حل مشکل نامید و آنها را نوعی تحقیق کاربردی محسوب کرد؛ زیرا نتایج آن مستقیماً برای حل مسئله خاص به کار گرفته میشه چون تحقیقات عملی با هدف رفع مشکل انجام میشه، هر کس که با مشکل روبه رو باشه می تونه اونو انجام بده .مثل سیستم کمک راننده و اکثر تحقیقات حوزه علوم فنی و مهندسی در این زمره جای میگیره.
مورد بعدی مربوط به گروه پژوهشی میشه که در ایمیل ها قطعا مشاورین بهتون گفتن بازهم اگه مشکلی داشتین حتما از طریق ایمیل بپرسین.
با این توضیحات فکر نمیکنم کسی تو کامل کردن این قسمت مشکلی داشته باشه.
منتظر باشید تا در توصیه های بعدی نحوه پر کردن این فرمو کامل کنیم.