برگزاری فاز اول چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر به گزارش برخی ازخبرگزاری ها

جزئیات حمایت از نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی/ تبادل تجارب در «میز داغ»

 

چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی برگزار شد و همچنین دانش آموزان نخبه در برنامه‌ای تحت عنوان «میز داغ» به بیان موفقیت‌های خود در رشته‌های مختلف و تبادل تجربیات پرداختند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی مناطق مختلف کشور،  با حضور 500 دانش‌آموز پایه‌های هشتم، نهم و دهم دبیرستان در قسمت برادران، در سالن شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزاری شد.

 حمید رضایی دبیر چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش علمی اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش، تربیت دانش‌آموزان مستعد و پژوهشگر کشور و کشف ایده‌های برتر در حوزه‌های مختلف علمی است.

 رضایی افزود: این همایش علمی در سه مرحله برگزار می‌شود که پنجشنبه 6آبان مرحله اول آن بود که در این مرحله، دانش‌آموزان و پژوهشگران نوجوان، ایده‌های خود را در زمینه‌های مختلف بیان کرده و از تجارب دانش‌آموزان و دانشجویان موفق استفاده می‌کنند

دبیر چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی تصریح کرد: فاز دوم این همایش بلافاصله پس از پایان مرحله اول در طول فرایندی 3 ماهه برگزار می‌شود که شامل برگزاری کلاس‌های علمی و آموزشی توسط اساتید برجسته دانشگاه تهران است که در نهایت در انتهای این مرحله پیشنهادهات و پروپوزال‌های شرکت‌کنندگان مورد داوری و نظارت نهایی قرار می‌گیرد.

 وی با بیان اینکه فاز سوم این همایش ملی از اسفند تا انتهای اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد، گفت: در این مرحله کلاس‌های تخصصی‌تری در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود و سعی خواهد شد، چکیده پیشنهاد و پروپوزال‌های علمی دانش‌آموزان برگزیده که تبدیل به یک محصول در رشته‌های مختلف می‌شود، ساماندهی شده تا قابل ارائه به مجامع علمی را داشته باشد.

 رضایی با بیان اینکه این همایش توسط پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، افزود: دانش‌آموزان خلاق و مستعد پس از پایان مرحله نهایی این همایش به جشنواره‌های علمی و بین‌المللی معرفی می‌شوند.

 دبیر چهارمین همایش ملی نخبگان پژوهشگر دانش‌آموزی هدف دیگر از برگزاری این همایش ملی را ایجاد زمینه ملی کارآفرینی، مهارت‌ و تجربه‌اندوزی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف در کنار کتاب‌های درسی برشمرد.

 

انفجار اخبار چهارمین همایش ملی دانش آموزی نخبگان پژوهشگر دانشگاه تهران در خبرگزاری های ایران

 

گزارش تصویری خبرنگار خبرگزار فارس از چهارمین همایش نخبگان پژوهشگر دانشگاه تهران