0
0

درباره ما

درباره ما بیشتر بدانید!

پیشگامان عرصه پژوهش یک مدرسه نیست، اما پرورش مهارت­ های لازم برای شکل ­دهی الگوی شهروند سالم را در سرلوحه اهداف خویش قرار داده تا مکمل فضای آموزشی موجود در کشور باشد.

موسسه پیشگامان عرصه پژوهش در سال 1390 و به همت افرادی دغدغه­ مند و صاحب سبک در حوزه­ های مختلف آموزشی تأسیس گردید.

در بدو تشکیل این تیم، تمرکز بیشتر بر پرورش دانش ­آموزانی پژوهشگر و پویا بود، چرا که پژوهش از نگاه ما هنوز اقدامی فعالانه همراه با کسب تجاربی ناب و ارزشمند محسوب می­ گردد. بدین منظور چهار دوره همایش ملی نخبگان پژوهشگر با همراهی دانشگاه تهران برگزار گردید که نتیجه آن تولید قریب به 100 طرح پژوهشی قابل اجرا بود.

در کنار این فعالیت، آگاهی­ سازی در حوزه مهارت­ های دیجیتال (نرم­ افزار و سخت ­افزار و برنامه ­نویسی) همواره از موضوعات پرمخاطب و پرطرفدار پیشگامانی­ ها بوده است.

در سال­ های اخیر، با توجه به اهمیت مهارت­ پروری در مقطع ابتدایی نگاه جدی پیشگامان به این بازه سنی چندین برابر شده و متناسب با روان­شناسی رشد کودکان دوره­ های مختلفی برای پرورش مهارت­های فکری، دستی، هنری، دیجیتال و… داشته است.

اما ایدئولوژی پیشگامان برای همه این دوره ­ها تربیت کارآفرینانی کوچک است. نه اینکه انتظار داشته باشیم کودکان ما از همین سن مشغول به کار شوند، بلکه از نظر ما کارآفرینی یک رفتار است، یک عادت؛ که باعث می­ شود بچه ­ها شجاعانه رو به جلو حرکت کنند و خلاقیت ذاتی خود را رشد دهند تا نیازهای مختلف جامعه را شناسایی و پیش ­بینی کنند و مسئولانه به دنبال راه­ حل­ هایی برای مرتفع کردن آن ها باشند و در یک کلام در زمینه علاقه­ مندی­ شان کارآفرینانه فکر کنند.

برای کامل شدن این چرخه، حضور مربیانی توانمند و والدینی آگاه ضروری به نظر می­ رسد، بنابراین پیشگامان در این حوزه نیز ورود کرده و فعالیت ­هایی را نیز جهت گسترش پتانسیل این گروه مخاطب طراحی و اجرا کرده است. برگزاری نزدیک به پانزده دوره تربیت مربی، برگزاری کارگاه هفت گام دانش تا توانش در همایش هزاره سوم، برگزاری مرتب جلسات اولیا و مربیان در مدارس و … نمونه کوچکی از این فعالیت­ ها به شمار می­رود.

امروز دیگر مخاطب پیشگامان بچه­ ها یا نوجوانان نیستند. بلکه ما گروه سنی صفر تا 99 سال را هدف گرفته ­ایم زیرا که معتقدیم در این مسیر ایستگاهی برای توقف وجود ندارد و رشد تا آخرین روز زندگی انتظار ما را می­ کشد.

و نکته آخر این­که برای ما پیشگامانی­ ها چگونه گفتن مهم ­تر از چه­ گفتن است. در تمامی دوره ­ها و کارگاه ­های ما این سه اصل وجود دارند:

  • آموزش صرفاً بستری است که در آن فرد باید بتواند مطابق با نیازها و علاقه­ مندی­ هایش انتخاب، تجربه و نتیجه­ گیری کند.
  • شناخت از طریق تجربه حاصل می شود. (Learning By Doing)
  • یادگیرندگان در بستر آموزش نقش فعال و مسئولانه دارند و مسیر آموزش به صورت مشارکتی شکل خواهد گرفت.

مراحل آغاز به کار و رشد

شروع فعالیت پیشگامان عرصه پژوهش از سال 1390 بوده است.

سرمایه گذاری منابع انسانی و پرورش دانش ­آموزانی پژوهشگر و پویا

چهار دوره همایش ملی نخبگان پژوهشگر

پرورش مربیانی خلاق و خوش فکر در بستری کارآفرین پرور

برگزاری نزدیک به پانزده دوره تربیت مربی

با حمایت دانش آموزان در جشنواره جابر بن حیان و جشنواره خوارزمی توانسته ایم برند پیشگامان پژوهش  را نامدار کنیم.

ما گروه سنی صفر تا 99 سال را هدف گرفته­ ایم و برای ما محدودیت سنی برای رشد فردی  و اجتماعی وجود ندارد.

استادان مجرب

افتخارات و جوایز

پیشگامان عرصه پژوهش در جشنواره های جابر بن حیان و جشنواره خوارزمی مقام های بسیاری کسب کرده است. به امید درخشش فرزندان ایران زمین

نظرات دانشجویان و مشتریان