0
0

کتاب کودک، خانواده، انسان

4928 بازدید
کودک، خانواده، انسان

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چند بار در یک روز به فرزندان خود واکنش منفی نشان می دهید؟ ممکن است متوجه شوید که خیلی بیشتر از تعریف کردن انتقاد می کنید. چه احساسی نسبت به رئیسی دارید که با این همه راهنمایی منفی با شما رفتار می کند، حتی اگر نیت خوبی داشته باشد؟ اگر اغلب از رفتار فرزندتان احساس “ناامیدی” می کنید، شاید انتظارات غیر واقعی دارید. والدینی که به “باید” فکر می کنند (به عنوان مثال، “کودک من باید تا به حال آموزش دیده باشد”) ممکن است مطالعه در مورد این موضوع یا صحبت با سایر والدین یا متخصصان رشد کودک مفید باشد.

این کتاب برای همه افرادی که با کودک در ارتباط هستند توصیه می شود. متن کتاب بسیار روان و ساده‌است. در کتاب کتاب کودک، خانواده، انسان موضوعات بسیار کاربردی را برای رفتار با کودک عنوان کرده است. در این کتاب، نویسندگان شکست ها و تجربیات خود را در زمان تالیف قید کرده اند. پیشنهاد می‌کنیم ۳۶۵ پیشنهاد برای شاد کردن بچه ها را حتما مطالعه کنید.

درباره کودک، خانواده، انسان

همیشه بعد از بچه دار شدن همه چیز ناگهانی عوض می شود و شرایط زندگی تغییر می کند. همه‌ی ما به دنبال داشتن خانواده ای شاد و آرام هستیم. اتفاقات غیر منتظره ای می افتد که شرایط زندگی را عوض می کند؛ در همین حین لازم است اطلاعات خود را در زمینه فرزندپروری بالا ببریم. تا در نهایت تبدیل به والدینی شویم که به خوبی از پس فرزند خود بر می آیند. با رفتارهای درست و منطقی فرزند خود را پرورش می دهند. آنها به احساسات کودک احترام میگذارند و می‌توانند اصول زندگی را به فرزندان خود یاد دهند. کتاب کودک، خانواده و انسان به والدین کمک می‌کند تا بتوانند در مسیر فرزندپروری صحیح قدم برداردند و به رشد و ارتقای جامعه کمک کنند. نظریه های متخصصین در کنار تجربیات والدین می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

بخش های مختلف کتاب کودک، خانواده و انسان

کتاب از دو بخش اصلی با عناوین «کودکان انسان‌اند» و «والدین نیز انسان‌اند» تشکیل شده است.

در بخش اول نویسندگان با تاکید بر اهمیت این موضوع که باید به احساسات کودکان بها دهیم و ارزش بگذاریم توضیح می‌دهند زمانی که احساسات کودک شناخته و پذیرفته می‌شوند کودک هم احساسات خود را بهتر درک می‌کند و این موضوع در آینده هم به او کمک می‌کند. در ادامه این بخش نکات مهمی از جمله: استقلال کودک، نقش‌ها و لقب‌هایی که به کودکان تحمیل می‌کنیم و اثرات آن، دوستی‌های کودک، تغییر شخصیت و تغییر حالت و … بررسی می‌شود.

در بخش دوم با عنوان والدین نیز انسان‌اند نویسندگان درباره احساسات والدین و اهمیت آن توضیح می‌دهند. در بخش دوم به نقل از توضیحات دکتر جینات راهکارهایی برای برطرف کردن تضادهای بین والدین و فرزندان، اهمیت احساسات هر دو طرف، روش‌های مقابله با خشم، تطبیق دادن پیام با حالت روحی، بررسی انواع حالت‌ها، وقتی کلمات اثر ندارند، عمل و محدودیت‌های آن و … با ارائه راهکارها و شیوه‌های موثر توضیح داده می‌شوند. یکی از نکات مهم فرزند پروری مسئله چگونگی خشم و کنترل عصبانیت والدین است که در بخش دوم کتاب به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

نویسنده کتاب چه کسی است؟

کتاب «کودک، خانواده، انسان» نوشته‌ی «ادل فبر» و «ایلین میزیش» دو نویسنده آمریکایی در حوزه فرزندپروری، خانواده و ارتباط میان والدین و فرزندان است. در واقع این کتاب حاصل تجربیات این دو خانم است که خود مادر هستند و «به مدت پنج سال در یک گروه تربیت کودک شرکت کردند تا بتوانند فرزندان شان را با روش‌های بهتری پرورش دهند. از آن جا که نویسندگان کتاب، روان‌شناس حرفه‌ای نیستند، در این کتاب از اصطلاحات دشوار و فنی خبری نیست. نویسندگان با ساده‌ترین زبان، تجربیات خود را در مقام مادر در دسترس خواننده قرار داده‌اند.

آن‌ها حاصل یک دوره پنج‌ساله کار گروهی زیر نظر دکتر جینات را در این کتاب گرد آورده اند و با طرح شکست‌ها و موفقیت‌هایشان نشان می‌دهند که تربیت کودک، کاری ساده و پیش‌ پا افتاده نیست.» این کتاب اولین بار در سال 1368 از سوی انتشارات نی با ترجمه‌ی «گیتی فصیحی» منتشر شد و در سال 1393 به چاپ دوازدهم رسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mypap.ir/?p=2866
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد کتاب کودک، خانواده، انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.