0
0

ساخت عروسک خلاقانه با وسایل ساده

4519 بازدید
عروسک خلاقانه با وسایل دور ریختنی

ساخت عروسک خلاقانه با وسایل ساده یکی از مواردی است که در کارگاه‌های پیشگامان عرصه پژوهش مورد توجه بوده است. خلاقیت از ویژگی‌های شگفت آور ذهن و روان آدمیست که در هر حوزه و در هر سطح، با تحسین و اقبال مواجه است. از طرفی هر فرد دارای استعدادها و رگه های خلاقانه منحصر به خود است که در بستر آموزش های صحیح و تخصصی، جان گرفته و رشد می یابد. شما می‌توانید با استفاده از وسایل ساده و مواد قابل دسترس، عروسک‌های خلاقانه و جذابی را بسازید. در زیر چند ایده برای ساخت عروسک‌های خلاقانه را برای شما توضیح می‌دهم:

عروسک سوپرقهرمان:

با استفاده از جوراب‌های قدیمی، می‌توانید عروسک سوپرقهرمانی بسازید. برای ساخت آن، یک جوراب را با پر شو کنید و در نقاط مختلف آن را با به دست آوردن قسمت‌هایی از جوراب با کمک ریسمان ببندید تا شکل بدن سوپرقهرمان شکل گیرد. سپس با استفاده از موهای جوراب، موهای عروسک را بسازید و با استفاده از پارچه‌های رنگارنگ، لباس سوپرقهرمان را بدوزید.

عروسک دست ساز

حیوانات:

با استفاده از جوراب‌ها و نخ‌های رنگی می‌توانید عروسک‌های حیوانات مختلفی مانند خرس، خرگوش، گربه و… بسازید. برای مثال، برای ساخت عروسک خرس، یک جوراب را با پر شو کنید و در بخشی از آن برشی بزنید تا دو بخش برای گوش خرس بشود. سپس با استفاده از جزئیاتی مانند دو دکمه برای چشم‌ها و میخچه برای بینی، صورت خرس را تشکیل دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از پارچه‌ها، لباس و لوازم جانبی مربوط به هر حیوان را افزوده و قسمت‌های مختلف را بدوزید.

عروسک دست ساز کودکان

ماریو:

با استفاده از جوراب‌های قرمز، سفید و سبز، می‌توانید عروسک ماریو را بسازید. با استفاده از جوراب قرمز، بدن ماریو را بسازید و با استفاده از جوراب سفید، کمربند و کفش ماریو را بسازید. سپس با استفاده از جوراب سبز، کلاه و لباس مشخصه ماریو را بدوزید و روی بدن قرار دهید.

تخیلی:

با استفاده از وسایل مختلف مانند نئون‌های رنگی، پارچه‌های درخشان و مهره‌ها، می‌توانید عروسک‌های تخیلی و فانتزی بسازید. فقط با تخیل خود و استفاده از مواد موجود، می‌توانید عروسک‌هایی با شخصیت‌های خلاقانه و دلخواه خود ایجاد کنید.

این تنها چند ایده برای خلاقیت با عروسک‌های نمایشی است و شمامی‌توانید با استفاده از خلاقیت خود و موادی که در دسترس دارید، عروسک‌های بسیاری بسازید. امیدوارم این ایده‌ها به شما کمک کنند و شما بتوانید عروسک‌های خلاقانه و جذابی را تولید کنید.


اهداف آموزشی ساخت عروسک خلاقانه با وسایل ساده:

  • ۱.دست ورزی
  • ۲.ایجاد خلاقیت
  • 3.ساخت عروسک خلاقانه با وسایل ساده .

وسایل مورد نیاز:

چسب

کاغذ رنگی. کاغذ. نمد یا فوم

قیچی

مداد

گیره لباس

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mypap.ir/?p=2944
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد ساخت عروسک خلاقانه با وسایل ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.