0
0

من خودم را باور دارم

3969 بازدید
من خودم را باور دارم

معرفی کتاب “من خودم را باور دارم”

سلام به همه دوستان عزیز! امروز می‌خواهم به شما درباره یک کتاب فوق‌العاده جذاب و الهام‌بخش به نام “من خودم را باور دارم” بگم. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که تا حالا خوندم و واقعاً بهتون توصیه می‌کنم که حتماً بخونید.

درباره باور داشتن

“من خودم را باور دارم” نوشته‌ی نویسنده‌ی برجسته‌ی جهانی، جان دو، است. این کتاب درباره‌ی راه‌هایی است که می‌توانیم به خودمان اعتماد کنیم و بتوانیم بهترین نسخه از خودمان را به دنیا نشون بدیم. از طریق این کتاب، جان دو به خوانندگانش نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند از توانایی‌ها و استعدادهای خود استفاده کنند و به راحتی به هدف‌هایشان دست پیدا کنند.

یکی از چیزهایی که واقعاً دوستش داشتم، روش‌های عملی و کاربردی که در این کتاب آموزش داده می‌شود بود. نویسنده با استفاده از مثال‌های زندگی و تجربیات واقعی، به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند به خودشان اعتماد کنند و به راحتی به هدف‌هایشان دست پیدا کنند. این روش‌ها به طور کامل قابل اجرا هستند و به خوانندگان کمک می‌کنند تا در مسیر موفقیت پیشرفت کنند.

در کنار این روش‌های عملی، نویسنده به خوانندگانش نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند از تجربیات منفی و شکست‌ها در زندگی خود بهره‌برداری کنند. او به خوانندگانش یادآوری می‌کند که شکست‌ها و مشکلات قسمتی از زندگی هستند و همه ما با آنها مواجه می‌شویم. اما با این حال، مهم این است که چگونه با آنها برخورد کنیم و از آنها درس بگیریم. نویسنده به خوانندگانش می‌گوید که اگر بتوانند از تجربیات منفی خود استفاده کنند و از آنها درس بگیرند، می‌توانند به راحتی به هدف‌هایشان دست پیدا کنند و به موفقیت برسند.

در کل، “من خودم را باور دارم” یک کتاب فوق‌العاده است که به خوانندگانش نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند از توانایی‌ها و استعدادهای خود استفاده کنند و به راحتی به هدف‌هایشان دست پیدا کنند. نویسنده با استفاده از روش‌های عملی و مثال‌های زندگی واقعی، به خوانندگانش کمک می‌کند تا در مسیر موفقیت پیشرفت کنند و به بهترین نسخه از خودشان تبدیل شوند.

باور داشتن خودت کار آساني نيست.

بهتر است رازي را برايتان بگويم؛ همه‌ي آدم‌ها، نه فقط بچه‌ها، در زندگي‌شان با اين سؤال روبه‌رو مي‌شوند که من به اندازه‌ي کافي خوب، قوي يا سريع هستم؟ همه از خودشان مي‌پرسند که آيا مي‌توانند از پس چالش‌هاي زندگي بربيايند يا نه؟

من خودم را باور دارم

نویسنده : لوری رایت

اعتمادبه‌نفس فرزند يا دانش‌آموزتان را با خواندن حرف‌هاي «پاپي» بالا ببريد. ببينيد که او چطور از پس موقعيت‌هاي ناراحت‌کننده و نگران‌کننده برمي‌آيد يا عصبانيتش را کنترل مي‌کند!

تسلط بر احساسات براي افراد کم‌سن‌وسال کار راحتي نيست، به همين علت بچه‌ها به کمک ما نياز دارند! عبارت‌هاي اين کتاب، مهارت بچه‌ها را براي مسلط‌ شدن به عواطف و احساساتشان بالا مي‌برد و حس ناامني را از آن‌ها دور مي‌کند. به بچه‌هايتان ياد بدهيد خودشان را باور داشته باشند، اين هديه‌اي است که تمام عمر برايشان ماندگار مي‌شود.

از آن‌جا که معلم‌ها و والدين سخت‌ترين مسئوليت را بر دوش دارند، اين کتاب براي هردوي آن‌ها مناسب است.

خوانندگان می‌گویند:

1) این کتاب بی‌نظیری است که به کودکان یاد می‌دهد چگونه احساساتشان را کنترل کنند. اول، باید این موضوع را بفهمند که همیشه گزینه‌های دیگری وجود دارد؟( گزینه‌هایی هستند که ارتباطی با شرایط موجود ندارند.)
2) کتاب طنز جالبی دارد، من آن را برای اینکه در کلاس با شاگردانم بلند بخوانم خریدم. البته به نظرم کمی برای شاگردان من بچه‌گانه بود، ولی به نظرم برای پیش‌دبستانی‌ها، بهترین گزینه است.
3) خودآگاهی (Mindfulness) فقط برای بزرگسالان نیست. دختر من این زمزمه‌های ذهنی مثبت را می‌خواند و تکرار می‌کند، زندگی ممکن است گاهی برای یک دختربچه هم سخت باشد.

نظر نویسنده:

زمانی من در صفحه‌‌ی فیس‌بوکم یک رای‌گیری گذاشتم و از مردم پرسیدم کدام یک از کتاب‌های زمزمه‌های مثبت ذهنی را بیشتر از همه دوست دارند؟ جواب واضح بود: «من خودم را باور دارم»
من در این کتاب تلاش کردم که با مثال‌هایی از زندگی روزمره به کودکان نشان دهم که چگونه می‌توانند از پسِ موقعیت‌های هیجانی و احساساتی بربیایند.

از زبان نویسنده:

شاید واقعاً در زمینه‌ی سلامت روانی کودک متخصص نباشم، اما به بیش از 1000 خانواده کمک کرد‌ه‌ام تا بتوانند از پس مشکلات پیچیده‌ی خانوادگی-ارتباط والدین و فرزندان-بربیایند. صحبت‌کردن و استفاده‌‌ی درست از واژه‌های دقیق و مناسب برای ارتقا اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس کودکان بسیار مهم است و من این‌‌ها را با تجربه آموختم، شاید به‌همین‌خاطر، یک‌جورهایی خودم را متخصص این امر می‌دانم.

کتاب من خودم را باور دارم! (مجموعه کتاب های زمزمه های مثبت ذهنی)


من پیش از آنکه زندگی خودم را وقف کمک‌کردن به دیگران کنم با کمبود اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس و گفت‌وگو‌های ذهنی منفی برای همیشه خداحافظی کردم. مادر سه فرزند بودم و اصلاً نمی‌دانستم خودگویی‌های مثبت چه تأثیر شگفت‌انگیزی در زندگی من و فرزندانم خواهد داشت.امروز من متخصص این حوزه هستم، چون یک روز تصمیم گرفتم به مسائل مربوط به سلامت روان کودک بپردازم، به‌دنبال راه‌حلی قطعی برای حل مشکلات این حوزه بودم و قرار است همه‌ی این راهکارها را در مجموعه‌کتاب‌هایم بیاورم تا پدر و مادرها و مربیان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

کتاب من خودم را باور دارم

نویسنده بعضی از موقعیت‌های این کتاب مانند پرورش لوبیا، مهاجرت‌کردن، ورزش‌های رزمی و سورتمه‌سواری را با الهام از زندگی دوست صمیمی و شجاعش نوشته است و در یاداشتی بیان کرده است که: «چون می‌خواستم از هر روز زندگی لذت ببرم، می‌خواستم خاطرات او همیشه در کنارم باشد. امیدوارم شما هم لذت ببرید»

من می‌توانم، “من امتحانش می‌کنم، من از پسش برمی‌آیم، من خودم را باور دارم، من به خودم افتخار می‌کنم، من مهم هستم،من هم شبیه تو هستم و من بهترین رفتار می‌کنم” کتاب‌های دیگر این نویسنده هستند که تحت عنوان کلی «زمزمه‌های مثبت ذهنی» از انتشارات مهرسا چاپ شده است. با خواندن این کتاب‌ها می‌توانید بذر گفت‌وگوی مثبت را در ذهن کودکان بکارید و زندگی شادتری را برای آنها رقم بزنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mypap.ir/?p=2903
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد من خودم را باور دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.