0
0

دورهمی کودکان به سبک پیشگامانی ها

4671 بازدید
دورهمی کودکان

دورهمی کودکان با پیشگامان عرصه پژوهش تنها یک دورهمی ساده نیست! ما کنار هم جمع می‌شویم تا دوستی‌های خود را محکم‌تر کنیم و به مفاهیم عمیق زندگی بپردازیم. ارتباط اجتماعی سالم هدف ما از دورهمی کودکان پیشگامان عرصه پژوهش است. دورهمی پیشگامان مجموعه‌ای از سنین و سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد. همچنین بازی‌ها و فعالیت‌های دورهمی کودکان پیشگامان عرصه پژوهش به گونه‌ای تعریف شده است که همه علایق و سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد. خانواده‌ها باید در این امر مهم نهایت مشارکت را داشته باشند. زیرا که دورهمی کودکان پیشگامان یک فضای امن برای رشد ابعاد اجتماعی است و در نهایت موجب افزایش اعتماد به نفس و فن بیان کودک و نوجوان می‌شود.

دورهمی‌های کودکان پیشگامان عرصه پژوهش هر ساله به بهانه‌های مختلفی برگزار می‌شود و هدف آن ایجاد فضای تعاملی و دوستانه برای سنین مختلف است. کودکان و نوجوانان در این دورهمی‌ها شرکت می‌کنند و دست آورد آن یادگیری مهارت‌های جدید و ارتقاء ارتباطات اجتماعی است. مهارت‌های اجتماعی تنها از طریق بین مردم بودن در کودک و نوجوان رشد پیدا می‌کند. فرزندان خود را برای پارک رفتن، بازی‌های مشارکتی و فعالیت‌های دسته جمعی آماده کنید. ایجاد ارتباطات سالم و افزایش مهارت‌های اجتماعی در کودکان و نوجوانان می‌تواند فرزند شما را در سؤال پریدن و ارتباط‌گیری با سایر گروه‌های سنی تقویت کند.
تقویت مهارت‌های اجتماعی در کودکان و نوجوانان می‌تواند به آن‌ها در حل تعارضاتشان یاری رساند و در رشد اعتماد به نفس و مهارت‌های زبانی آن‌ها نیز، این ارتباط مؤثر است. با رشد مهارت‌های اجتماعی، کودک از سن کم توانایی خود را برای حل تعارضات و درگیری‌ها بالا می‌برد و آن‌ها را در حل مشکلات خود مستقل می‌سازد. دورهمی‌های پیشگامانی‌ها ۱۰ سال است که کلید خورده است.

دورهمی پیشگامان عرصه پژوهش با هدف تقویت مهارت های اجتماعی

پیشگامان عرصه پژوهش در نظر دارد برای سنین مختلف دورهمی برگزار کند و در یک فضای امن و سالم دوستی‌های خود را محکم‌تر کند. همانطور که می‌دانید معرفی کتاب و کتابخوانی در این دورهمی‌ها اهمیت بالایی دارد. از نظر پیشگامان عرصه پژوهش، تنها دورهمی‌هایی از کیفیت بالا برخوردارند که شروع یا پایان آن با مطالعه یک کتاب باشد. تسهیلگران پیشگامان، همیشه با خود در این دورهمی‌ها کتاب به همراه دارند تا از طریق آن‌ها با بچه‌ها ارتباط صمیمانه‌تری بگیرند.

در پروژه ماجرا‌های نیمروز که در تابستان ۱۴۰۱ برگزار شد، پیشگامانی‌ها در پارک ملت دور هم جمع شدند و به صرف یک میان وعده خوشمزه با هم به بازی و کتابخوانی پرداختیم. همانطور که می‌دانید بازی کردن خود یکی از مؤلفه‌هایی است که در افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان مؤثر است. بازی‌ها علاوه بر اینکه فضای فرح بخشی را ایجاد می‌کنند، می‌توانند پلی باشند برای ارتباط گرفتن بین کودکان و نوجوانان. مثلاً ما معرفی خود را از طریق بازی و شعرخوانی انجام می‌دهیم تا به این صورت بتوانیم به اهداف آموزشی خود دست یابیم. در بالای این محتوا می‌توانید گزارشی از دورهمی‌های پیشگامانی‌ها را مشاهده کنید و چناچه تصمیم دارید با ما در این دورهمی‌ها هم مسیر شوید، از طریق تماس با ما ارتباط بگیرید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://mypap.ir/?p=1409
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دورهمی کودکان به سبک پیشگامانی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.